Cena kůže

Cena kůže, z níž se vyrábí nábytek, tvoří podstatnou část ceny hotového výrobku.

Nejvyšší cenu mají anilinové – zcela přírodní, vysoce komfortní a trvanlivé kůže. Anilinová kůže je výrazem ušlechtilého životního stylu. Je jemná a silná zároveň, je trvale hodnotná, nadčasově krásná a vybavená patinou života. Je garancí dokonalé elegance, luxusu a přirozené krásy. Cena se u jednotlivých produktů může výrazně lišit v závislosti na kvalitě použité suroviny, průměrné velikosti, tloušťky a kvality zpracování.

Vysokou cenu mají trvanlivé a kvalitně zpracované semianilinové nebo barvené kůže. Cena závisí na kvalitě použité suroviny, na použité technologii a postupech, kvalitě barev apod. Proto se i v této kategorii může cena výrazně lišit. Kůže z této kategorie jsou výbornou volbou pro intenzivně využívané interiéry, gastrozařízení, hotely, kanceláře, dopravní prostředky, ale i pro rodiny s dětmi a pro běžné použití v domácnostech.

Nejnižší cena je u korigovaných a barvených kůží. Prozrazuje jejich nezaměnitelný pach barev, laků a chemikálií. Vyznačují se homogenní strukturou a dokonalým vzhledem, přičemž komfort sezení a životnost jsou omezené. Štípenka (split) by se pro své vlastnosti vůbec neměla používat na těch částech koženého nábytku, které přicházejí do kontaktu s lidským tělem. Přesto se najdou výrobci, kteří tuto skutečnost nezohledňují. Nízká cena kožené sedací soupravy svědčí o tom, že při její výrobě nebyla použita kvalitní pravá kůže.