Komfort kůže

Nejkomfortnější kůže je jemná jako hedvábí, měkká jako máslo, vytváří příjemný hřejivý pocit při dotyku, má nenapodobitelnou hebkost, šarm a eleganci, umocňuje pocit luxusu, je pevná, vzdušná a má příjemnou vůni.

Absolutního komfortu lze dosáhnout jen zušlechtěním té nejkvalitnější a tedy nejdražší suroviny. Anilinové kůže jsou zcela přírodní (neupravované), jen tak si mohou zachovávat svůj přirozený hedvábný vzhled a texturu. Všechny normální přírodní znaky, jako jsou zahojené jizvy, krční vrásky, znaménka a odlišné struktury, jen dokazují autentičnost pravé kůže. Výtěžnost je u těchto kůží přirozeně nižší, avšak životnost může být i více než 100 let. Při běžném používání si tyto kůže vytvářejí svou vlastní patinu, kterou jen zdokonalují svůj přirozený vzhled.

Vysoký komfort nabízejí kvalitní semianilinové kůže. Tento typ kůže však nabízejí různí výrobci ve výrazně odlišné jakosti. Kvalitní semianilinová kůže má původní líc a je jen lehce zabarvená, zatímco méně kvalitní má líc zbroušený a povrch zbarvený. Kůže s pravým lícem je nejdražší, ale je také nejpevnější. Pevná kůže je mimořádně trvanlivá, což je důležitá vlastnost zejména u sedacích souprav a židlí. Uspokojivý komfort mohou poskytovat i barvené kůže s jemně broušeným lícem. Musejí být však dokonale zpracované z kvalitní suroviny a probarvené kvalitními anilinovými barvami.

Minimální komfort poskytují korigované a levnými syntetickými barvami barvené kůže, zpracované z mimoevropské suroviny. Totéž platí i pro „by cast“, tedy štípenku obalenou polyuretanem.